rss

شما که این مقاله را می خوانید ممکن است یکی از افرادی باشید که به طراحی وب سایت علاقه مند هستید و دوست دارید بدانید چگونه یک وب سایت ایجاد کنید زیرا می دانید که هزینه طراحی یک وب سایت خوب بسیار زیاد است ، اما اگر مراحل آن را بدانید برای ایجاد یک وب سایت خود ، می توانید سایت مورد علاقه خود را راه اندازی کنید و از آن کسب درآمد کنید.


امروزه در کشور ما طراحی وب سایت تجارت الکترونیکی با جدیت بیشتری دنبال می شود و بسیاری از افراد علاقه مند به راه اندازی تجارت آنلاین خود هستند ، به راحتی می توان گفت که اولین قدم برای شروع تجارت الکترونیکی واقعی داشتن وب سایت است.


در این آموزش قصد نداریم روش های برنامه نویسی را از همیار آیتی یاد بگیریم و مباحث تخصصی یا فنی را معرفی کنیم ، بلکه می خواهیم نحوه و روش طراحی وب سایت را به طور کلی مرور کنیم و پس از یادگیری In در این درس می توانید پیمایش کنید و سعی کنید بر مهارت های مورد نیاز برای راه اندازی وب سایت تسلط داشته باشید.


چگونه می توان طراحی وب سایت را خود شروع کرد؟ (آموزش کامل)

قبل از اینکه به اصل مطلب بپردازیم ، بیایید تاریخچه اولین وب سایت ها را بررسی کنیم و ببینیم نیاکان وب سایت های امروزی چگونه بوده اند.


تاریخچه اولین وب سایت جهان

فن آوری های اینترنتی و وب سایت ها خیلی قدیمی نیستند ، اولین صفحه وب در جهان در سال 1991 توسط تیم برنرز لی ایجاد شد و در دسترس عموم قرار دارد ، این وب سایت بسیار ساده است و فقط شامل چند متن و چند لینک است. جالب است بدانید که این صفحه هنوز در این آدرس موجود طراحی وب سایت است!


تیم برنرز لی ، وب سازنده

عکس از تیم برنرز لی ، خالق شبکه جهانی!

اکنون که کمی در مورد تاریخچه وب و چگونگی شکل گیری طراحی وب سایت اولین وب سایت ها اطلاعات کسب کردیم ، وقت آن است که به جزئیات اساسی بپردازیم و ببینیم که چگونه می توان یک وب سایت ایجاد کرد.


طراحی وب سایت مهمترین پیش نیاز ورود به دنیای طراحی وب و برنامه نویسی تسلط نسبتاً خوب به زبان انگلیسی است ، زیرا زبان انگلیسی منابع بسیار خوبی را به ویژه در زمینه IT و فناوری ارائه می دهد و شما می توانید قبل از هر کس دیگری انگلیسی را بدانید. کیفیت ، بنابراین سعی کنید در اولین قدم انگلیسی خود را تقویت کنید!


طراحی وب سایت را از کجا شروع کنیم؟

اگرچه در گذشته با سایت های کاملاً ساده و یکنواختی روبرو می شدیم ، اما امروز به لطف فناوری های طراحی وب (که بعداً با آنها آشنا خواهیم شد) ، صفحات وب زیبایی خیره کننده ای دارند و کاربر می تواند به راحتی با آنها تعامل کند.


سایت های امروزی از دو قسمت جلو و عقب تشکیل شده اند.طراحی وب سایت بخشی از وب سایت که توسط کاربر قابل مشاهده است و در مرورگر وی نمایش داده می شود ، قسمت جلویی و قسمت مربوط به پردازش سرور کوتاه نامیده می شود.


مرحله ی 1

HTML را بیاموزید


ظاهر یک وب سایت یا رابط با استفاده از زبان نشانه گذاری HTML ایجاد می شود. در واقع ، HTML به عنوان چارچوب و چارچوب یک وب سایت عمل می کند ، صرف نظر طراحی وب سایت از اینکه با چه زبانی در سرور برنامه نویسی می کنید ، به هر حال باید با آن آشنا باشید. شما یک زبان HTML کاملاً کامل دارید ، هیچ وب سایتی بدون HTML وجود نخواهد داشت!


طراحی وب سایت از یادگیری این زبان دریغ نکنید ، زیرا اگر واقعاً تلاش کنید ، آشنایی با اصول کلی این زبان و اینکه بتوانید اولین صفحه وب خود را ایجاد کنید ، حدود 1 هفته طول می کشد ، ما در زمینه مقدمات به شما کمک کرده ایم از آیه شروع با این زبان ما به شما آموزش داده ایم ، می توانید برای شروع یادگیری این زبان به درس مبانی HTML مراجعه کنید.


گام 2

CSS را بیاموزید


اگرچه HTML بسیار مهم است ، اما به تنهایی نمی تواند جلوه زیبایی به وب سایت بدهد و در نهایت ایجاد وب سایت به عنوان اولین صفحه وب در تاریخ امکان پذیر خواهد بود. ما برای زیباسازی صفحات وب از فناوری CSS استفاده می کنیم. طراحی وب سایت اگر می خواهید این زبان را یاد بگیرید ، می توانید آموزش مقدماتی CSS را مشاهده کنید.


زبان CSS کمی پیچیده تر است ، اما یادگیری آن نسبتاً آسان خواهد بود ، زیرا وقتی اولین کد خود را می نویسید و می بینید که چگونه طراحی وب سایت می تواند به زیبایی وب سایت شما کمک کند ، مطمئناً آن را با علاقه و انگیزه بیشتری دنبال خواهید کرد. حدود 1 تا 2 هفته طول خواهد کشید.


مرحله 3

جاوا اسکریپت را بیاموزید


تاکنون با برخی از عناصر تشکیل دهنده صفحات وب آشنا هستید و می توانید از دانش خود برای طراحی صفحات نسبتاً خوب یا ویرایش و شخصی سازی صفحات وبلاگ طراحی وب سایت خود به دلخواه خود استفاده کنید ، اما اگر ویژگی های بیشتری مانند انیمیشن های مختلف را می خواهید ، history و افزودن ساعت ، اسلایدر و ... به سایت شما باید به زبانی به نام JavaScript بروید ، اگر به این زبان علاقه مند هستید ، می توانید آموزش مفاهیم JavaScript را بخوانید.


بر خلاف HTML و CSS که زبانهای نشانه گذاری بودند ، JavaScript یک زبان برنامه نویسی (برنامه نویسی) است و یادگیری آن کمی زمان می برد.


HTML ، CSS ، JS

هنگامی که شما می دانید طراحی وب سایت چگونه یک طرح جلویی ایجاد کنید ، می توانید طرح کلی را به ایده ای که در ذهن دارید ، اعمال کنید ، اما بیایید نگاهی دقیق به ابزارها و فن آوری های استفاده شده در طراحی جلوی گوشی بیاندازیم. برای دیدن اینکه طراحان حرفه ای چگونه یک سایت را آماده می کنند


(0) نظر | برچسب ها :
X